Ostrov VIR


Hezký den! Jak se máte? Dneska pro vás mám další post, před těmi všemi slíbenými :D. Haha, já vím jsem hrozná. Ale přetahovala jsem si fotky z fóťáku při čemž mě napadlo, že bych vám mohla ukázat pár fotek z dovolené.


Když jsme se rozhodovali, kam tenhle rok pojedeme k moři, padla volba na ostrov Vir, a to hlavně proto, že jsme si oba přáli jet do Chorvatska a Martin chtěl někam na ostrov, takže se Vir jevil jako super volba.


Výhodou Viru je to, že na něj dojedete lehce přes most (žádný trajekt apod.) a přejetí je zadarmo. Na obrázku výše vidíte fotku celého ostrova, který jsem stáhla zde. Vir patří mezi 300 (cca) ostrovů zadarského souostroví a má přibližně 22, 38 km2 plochy. Je dlouhý lehce přes 10 km a jeho maximální šířka je lehce přes 4 km. Samotný ostrov se skládá z tří hlavních částí Viru, Torovi a Lozice. Pokud chcete rušnější a živější místo, vyplatí se vám ubytovat se spíš ve Viru. Pokud chcete klidnější místo, bez lidí a s hodně neobydlenou přírodou, tak zvolte Lozice. Tuhle část jsme si vybrali i my.


Můžu vám říct, že cesta nic moc, vyjížděli jsme ve 4 odpoledne a přijeli nějak v 5 ráno. Do 7 jsme si oba odpočinuli v autě a pak jsme se rozhodli, že jsme tak rozlámaní, že se půjdeme projít a natáhneme se někde na pláži. Jako rozhodnutí to bylo skvělý, ale cesta, kterou jsme vybrali byla horší (ještě když lehce nad naší necestou vedla normální cyklostezka). Pěšky jsme došli k prý nejkrásnějším plážím Duboka Draha, které jsou písčité, většinou skoro úplně bez lidí a nachází se vážně v krásné krajině. Mě se tedy nakonec zdála nejhezčí ta naše pláž, ale pokud nejste na kamínky, ale na písek, tak by se vám tato pláž líbila moc.Tady jsme na chvilku ještě usnuli a pak se šli podívat na apartmány, kde jsme měli být ubytovaní a řeknu vám, že to bylo pro mě asi nejhezčí ubytování. Jo, nebylo to all inclusive ani čtyři hvězdy, ale to místo! Apartmán byl přímo naproti moři - stačilo jen vyjít ze dveří a byli jste na pláži, prostě bomba! Majitel byl taky strašně suprovej. Během pobytu nám půjčil člun, dal nám jeho domácí víno a celkově, super přístup.

Na fotkách je apartmán a výhled z něj.Jediná nevýhoda bylo to, že nám netekla pitná voda, ale barely s vodou stály vážně málo. Pro příště, až pojedu někam na ostrov, si to určitě ověřím. Na fotce je Martin, když zjistil, že čaj je slanej :D, hahaha.


Kousek od apartmánu jsme měli již část ostrova, která byla plná cest na procházky, stezky na inline/kolo či opuštěných pláží a míst, kde jste nepotkali ani živáčka. Fotky jsou většinou z neupravených pláží, ale skály u míst, kde jste se koupali nikde nebyly. Naše pláž třeba byla z oblázků, z takových mol, které vyráběl třeba i náš majitel apartmánů (prý nasbíral kameny, spojil je, polil betonem a tadá, pidi ostrůvek byl hotový). Jo a ježci byli jen na opuštěné straně, na plážích u apartmánu nebyl ani jeden.

Jeden den jsme jeli i do Zadaru a pokud se tam jednou třeba z Viru rozhodnete jet, tak jeďte buď hodně ráno nebo nejezděte. My jeli dopoledne a místo 30 minut jsme jeli snad hodinu a něco. Děs. Město je ale krásné a procházka mi to vše vynahradila. 

Pokud vás zajímá proč nikde nejsem vyfocená, tak je to úplně jednoduchý. Na nějaký outfity jsem kašlala, na líčení taky a na česání jakbysmet. Potřebovala jsem vypnout, spát, jíst a číst si knížku :D. Tohle všechno mi ke spokojenosti stačilo maximálně. 

Snad vás post bavil a budu se těšit příště!

11 komentářů

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE