Degustace parfémů ELNINO event


Hezký den, tak jsem doma z dovolené (fňuk) a už v neděli jsem se ale těšila, až zase na blog něco napíšu. Už před týdnem jsem vám chtěla napsat o degustaci parfémů, který pořádal eshop ELNINO, ale samozřejmě mě dostihla klasická nestíhačka před dovolenou, takže jsem nakonec nevyřídila nic a všechny resty dodělávám/mám v plánu dodělat (haha) tenhle týden. Dneska jsem domů přišla z práce taky trochu později, ale už jsem se tak těšila, že vám něco napíšu, že jsem místo točení videa - které ale natočím zítra!, jsem si řekla, že právě aspoň dodělám tenhle post. Tak sedím na zemi u Bubliny, kterej je nadšenej z další hračky (rozumějte mýho notebooku a myši), do který zarytě kouše a nemůže přijít na to, proč to jako nejde rozkousat. Jo a taky koukám na olympiádu, ta mě teď baví moc.Event se konal v Žižkovské věži, v které jsem do té doby nebyla, takže jsem měla velkou radost. Jak víte z článků, tak jsem pak po této akci byla tady na snídani, ale že by mě nějak extrémně ohromila to bohužel ne.


Součástí eventu byla přednáška o niché parfémech. Že nevíte, co to znamená "niché parfém"? Niché v překladu znamená něco výjimečného, ojedinělého a okrajového. Niché parfémy jsou osobité a originální. Jsou unikátní nejen vůní a vlastnostmi, ale také flakónky, které jsou mnohdy samotné takovými uměleckými kousky.
Čím jsou niché parfémy ještě výjimečné?
Výroba niché parfémů odmítá masovost. Nejvěhlasnější světové parfemářské domy jsou povětšinou rodinnými podniky, které si tajemství a "know how" předává z generace na generaci. Niché parfémy jsou složeny z nejdražších ingrediencí, jako je damašská růže. dřevo oud, v noci sbírané lístky jasmínu, kosatce, stříbrného kadidla nebo třeba střelný prach.

Součástí eventu bylo také skvělé jídlo (což je asi pro tento článek ne tak podstatné, ale bylo fakt výborný") a hlavně, možnost vyrobit si vlastní parfém. Já se musím přiznat, že většina parfémů na mě byla dost výrazná  a z celkové degustace mi sedly třeba dva parfémy, ale asi je to hodně o zvyku. Celkově byla přednáška ale moc zajímavá, zjistila jsem spoustu nových věcí a poznala spoustu nových značek parfémů.Fotky nejsou pořízené mnou, ale úžasnou fotografkou Pavlou Mendřickou. Snažila jsem se tak do postu zařadit především fotografie s lidmi, kde jsem já, haha. Jinak vybrané parfémy můžete zakoupit zde.
A Vás se chci zeptat, znáte niché parfémy? A jaký parfém (niché či neniché) je váš top?:)


1 komentář

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE