Rome #2Hezký den! Jak jsem slíbila, mám pro vás další část článku o Římě! Dneska se spolu podíváme na Colosseum, Forum Romanu, Palatine Hill a další památky.


Jak jsem zmiňovala  v minulém postu, do Colossea jsme si taktéž koupili vstupenku předem, což se vážně vyplatí - přeskočíte celou dlouhou frontu (a věřte, že je vážně dlouhatánská).
Jako další místo, které můžu doporučit (rozhodně pro páry) jsou zahrady poblíž Circo Massimo, ve kterých najdete náměstí s basilikou sv. Anselma z Cantenbury a také slavnou klíčovou dírku.

Jak je v noci Řím krásný  jsem již psala. Je to až trochu kýč, že?
Forum Romanum jsme samozřejmě taktéž nevynechali. Je to vážně nádherné místo, ale počítejte, že zde strávíte hodně času, než ho celé projdete.


Bohužel si vůbec nepamatuju, jak se jmenoval tento kostel plný skleněných lustrů, ale najdete ho ihned z druhé strany Piazza Veneziou.
Samozřejmě v Římě je mnoho krásných míst, uliček, památek, které jsem sem již nedala - snažila jsem se zmínit opravdu to nejdůležitější.

Máte tip na nějaké další místo/město, které bych měla v Itálii návštívit?:)


3 komentáře

 1. Já byla kromě Říma ve Florencii, ta je nádherná. A Siena. A pak jsme prošli taková menší městečka v Toskánsku a Umbrii: Assisi, Gubbio, Perugia, Arezzo, San Gimignano, Volterra... každé má svoje kouzlo, ale nejvíc se mi z uvedených líbilo asi v Assisi. V budoucnu se chci určitě podívat do Benátek a Milána. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ach, ach <3 To je krása :) Závidím, také bych se tam chtěla někdy podívat :)

  BLUDIČKA VEČERNICE

  OdpovědětVymazat
 3. mooooooc děkuji za všechny tipy a postřehy, Káťo! :) do Říma se chystám za necelé dva týdny a nemůžu se dočkat, juhů <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE