Bublina


Nevím, jestli to víte, ale miluju zvířata. Už od malička jsem si vždycky přála encyklopedie zvířat - speciálně psů a jednou jsem měla období i koní. Doma jsme taky měli celkem dost zvířat - psa, morčata, rybičky, andulky.. Taky jsem chovala potkany. Dokonce jsem je měla z chovatelských stanic, jezdila na speciální srazy a i psala takový blog, akorát o tom, jak chovat potkany, haha. U mamky teď máme kočku z ulice, maďarskýho ohaře a moji Corynku, z útulku. Ten příběh, jak jsem přišla ke Corynce je taky dost legrační. Pomáhala jsem v té době v útulku a jeli jsme nabízet před Vánoci s panem Srstkou (nooo podívejte, jak je malááá a hodnáá :D) pejsky na jednu akci. No a já měla nabízet malý štěňátko, který se nikomu nelíbilo, protože bylo šedivý, takže si každej myslel, že je to starej pes a navíc bylo i dost špinavý. Já se do něj ale zamilovala. Mimochodem přítel mi doma říká, že čím větší outsider je daný zvíře, tím se mi víc líbí a to je asi pravda. No a tak jsem doma pořád mamku přemlouvala, až jsem 21.12. jela jednou domů ze školy a vidím ségru, jak mi jde naproti s naším maďarákem a za ní na vodítku táhne Corynku. S Corynkou jsem začala chodit na cvičák, poctivě odchodila psí školku, poslušnost, začaly jsme spolu běhat agility, zkoušely dogdancing, dogfrisbee a i flybal. Cory je můj psí parťák a naučila mě toho hodně o tom, jak se ke psům chovat a že vztah člověk - pes nemusí být jen o tom "musím tě jít vyvenčit". Když jsem se přestěhovala do Prahy, chtěla jsem si Cory vzít s sebou, ale nechat našeho maďaráka bez ní by bylo mučení, takže si ji beru pouze jen na pár dní a zbytek jsem doma sama. 

A to bych nebyla já, abych aspoň neměla doma jedno zvířátko a tak jsem nám pořídila Bublinku. Teda měla se spíš jmenovat "prašivka" ale koukněte na ní. Není to kjutík? 

 

A tak Bublinu učím chodit na králičí záchod, pít z pítka, přiběhnout na zavolání a googlím si všechno o králíčcích.


Nelekejte se, jak se Bubla zaprášená, ale na fotkách zrovna prolezla místo za skříní.

Budu moc ráda, když mi třeba napíšete, jaké zvíře máte doma vy.. a pokud králíčka, tak můžeme dát někdy králíčí sraz! Pusu!


6 komentářů

 1. Ahoj Bublino! :-) Já mám králíčka už skoro 10 let, od té doby co mi bylo dvanáct let a teď s ním budu končit vejšku. Zažili jsme toho hodně, je to láska, občas i trápení, ale nikdy nelituju, že mám králíčka. Doporučím podrobně přečíst kralici.cz a především jídelníček. Strava je u králíků komplikovaná a často v mém okolí králíčci umírají po dvou, třech letech, ačkoliv se opravdu mají dožívat vysokého věku. Především si pohlídej fosfor a vápník, chce to tedy sledovat složení granulí a nedávat mu každý kousek zeleniny. Já jsem na vápník kašlala a to jsem jinak jídelníček striktně hlídala a ouvej, Lojzíček měl močové kameny, takže neskutečné koliky, bolesti, trápení na obou stranách a operace. Je to silák, takže operaci i v osmi letech přežil a zrovna mi tu spokojeně olizuje nohy. :-D I když problém zůstává a potřeboval by transplantaci ledviny, občas ho něco pobolívá. Proto říkám, je to poměrně častý problém králíčků, na který umírají. Chce to si o tom něco přečíst a dávat si pozor. Přeju s Bublinkou spoustu nádherných chvil a těším se na více fotek! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, děkuju moc za rady!! hned jsem jí objednala nějaké vitamíny i do vody a milion dalších věcí. jinak posílám domů králíčkovi pohlazení a hlavně - ať se mu daří! tyhlety nemoci jsou prostě vždycky strašný.

   Vymazat
 2. Ahoj :) mám taky teddy ušatou slečnu, ale bílou a už 7 let starou. Jediný rozdíl je, že s věkem začala nahlas chrápat :D ale roztomile, naštěstí největší trápení zatím bylo s kapičkami do očí kvůli zánětu. U takovejch chlupáčků bacha na dredy :D česat a stříhat, nejhorší je to kolem ocásku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ježiš to je sladký!:D. do očí už kapám a objednala jsem ji i nějaký hřebínek - plus dredy budu hlídat!

   Vymazat
 3. Ja se zamilovala ❤️❤️❤️

  OdpovědětVymazat
 4. Jé ta je krásná :))) Králík je můj velký sen. Bohužel, ale si ho budu moc pořídit až jednou budeme bydlet s přítelem, protože teď ho mít doma nemůžu jelikož mamka je na králičí srst alergická :(
  Zatím se musím spokojit jen s tím, že "hypnotizuju" pohledem jednoho králíčka okolo, kterého chodím cestou na vlak :D každé léto ho mají ty lidi na balkoně v přízemí, tak se tam u něj vždycky zastavuji :)))))
  http://angellovely-things.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE