Makeup Institute Prague: Rekvalifikační kurz
Hezký den! Ti, co mě sledují na insta už asi ví, že jsem teď dva víkendy po sobě navštěvovala MUIP (http://www.makeupinstitute.cz/) a dělala jsem si Rekvalifikační kurz - Basic pro. Kurz už mám za sebou (díkybohu úspěšně), tak jsem si pro vás připravila post o tom, jak to vůbec v MUIP probíhá a pokud o kurzu přemýšlíte, třeba vám dám trochu odpověď, jestli do toho jít či nejít.
Kurz Basic pro je určen pro začátečníky ale třeba i mírně pokročilé a studijní program je následující:


1. den – Hygienické & přípravné techniky, Výběr a aplikace základního make-upu, Znalost produktů (štětce, materiály a jejich funkce)Korekce obličeje & bronzing, Druhy a aplikace tvářenky
2.den – Obočí, oční linky a stínování, aplikace umělých řas
3.den – Rty, korekce, rtěnka, lesk, denní make-up, večerní make-up, Navrhování a provádění líčení pro modeling, fotografii a soutěžní (fantazijní) líčení
4.den – Styly líčení. Marketing v kostce, Jak získat první klienty, Objednávání přípravků, pracovního materiálu, Provádění vyúčtování služeb
5. den – Písemný a praktický test
První den jsme přišli všichni na 9 ráno a měli jsme přednášku o tom, jak připravit pleť na líčení, jaké jsou štětce, jak nanášet makeup, korektor, concealer apod. Poté jsem si vše zkoušeli na sobě navzájem. Druhý den probíhalo to samé - první jsme měli přednášku a poté jsme si vše zkoušeli na sobě. Jinak jelikož jsme měli víkendový kurz, tak jsme měli trochu dny proházené (umělé řasy jsme si zkoušeli 4. den a tak), ale náplň prostě zůstala naprosto stejná.


Druhý den jsme také měli krátkou přednášku o marketingu od Markéty Davidovich, majitelky MUIP. Markéta umí skvěle nadchnout a namotivovat a i když vám možná trochu sundá růžové brýle z očí, tak nic není myšleno proti vám - spíš naopak, budete lépe připraveni na to, co může po kurzu následovat. Markéta nám řekla, jak jednat s potencionálním zákazníkem, jak se prezentovat, jak psát životopis a mnoho dalších vychytávek, za které jsem moc vděčná, i když určitě chci ještě navštívit i další marketingový kurz v MUIP, který je mimochodem v ceně toho mého kurzu.

Naši lektorkou po celý pět dní byla Zuzana Machalová, která nám radila a se vším pomáhala. Zuzana je profesionálka, která umí vytvořit dokonalý makeup za pět minut a myslím, že pro všechny makeup nadšence může být skvělým vzorem. Na její práci se můžete podívat zde: http://www.zuzanamachalova.com/.


Součástí MUIP je také obchůdek, kde si můžete koupit vše, co potřebujete do svého makeup kitu - od štětců (Zoeva štětce! Juchů!), po makeup, rtěnky. 
Celkově musím říct, že jsme se na kurzu sešli jako super parta a i celý "personál" MUIP je hrozně příjemný a milý. Markéta nám všem navodila takovou rodinnou atmosféru a i když vám samozřejmě řekne kritiku - a to i Zuzana - tak vše prostě berete protože víte, že vám to říkají doopravdy profesionálové, kteří to s vámi myslí dobře. A co jiného vás má posunout dopředu, než kritika, že.
V pátek odpoledne a celou sobotu jsme již líčili jen modelky. Modelky jsme líčili dle předlohy, který jsme měli daný. Cvičili jsme si ale také linky, umělé řasy.. no prostě všechno, co jsme se za tu dobu v MUIP naučili. Tady vidíte některé slečny, které jsem líčila. U všech vidím chyby  a vím o nich, ale líbí se mi na to, že už ty chyby vidím, že vím, co je špatně. I když zbavit se toho a naučit se to doopravdy dobře bude dost dlouho ještě trvat. Líčení už jsme také zkoušeli na čas tak, abychom vše stihly do 1 hodiny a teda je to dost makačka. Jinak všechny fotky jsem fotila přímo naproti bílému docela "agresivnímu" světlu - protože jsou holky tak bílé a přepálené.

V neděli, tedy poslední den, jsme měli dopoledne na to, abychom si ještě na modelkách procvičili, co nám nejde. Pak jsme měli pauzu a už se šlo na to. Vylosovali jsme si číslo. které měla dané již některá modelka. Každá modelka měla přiřazený look tak, aby k ní seděl. Já jsem si vylosovala slečnu č. 11. Požadované líčení vidíte na obrázku.Slečna byla strašně milá příjemná a do časového limitu jedné hodiny jsme vše jakž takž stihly. Rty jsem udělala zbytečně tmavé, oči jsem tolik nerozblendila, dala špatně světlý stín do vnitřního koutku.. a můj největší problém na kterém prostě musím zapracovat, je silnější makeup, který dělám. Musím přiznat, že jsem byla teda dost nervózní, a cítila jsem se trošku jak na zkoušce, haha. Po nalíčení jsme šli před Markétu a Zuzanu, které zhodnotily náš makeup  a také modelku vyfotil fotograf.  


Když skončilo hodnocení, tak nám byly slavnostně předány diplomy a šli jsme domů.  Kdybych pro vás měla shrnout celý MUIP a kurz, tak musím říct, že mi kurz strašně moc dal. Vždycky jsem si líčila pro zábavu, sama pro sebe, nanejvýš pro kamarády. Nikdy jsem neprošla žádným kurzem a i když pro mě třeba teorie nebyla nic tolik nového ( i když nám Zuzana řekla hodně super tipů na produkty!), tak samotné líčení na nás/modelkách ano. Pokud se chcete naučit jak líčit samu sebe, tak na kurz určitě jděte. Pokud kurzem chcete odstartovat svoji kariéru jako MUA, tak na kurz jděte též ale věřte, že to bude jen první kurz z mnoha, který budete potřebovat. Já sama cítím, kolik praxe potřebuju, kolik toho neumím... Vím, ale jistě, že makeup miluju a líčení též a kurz mi moc pomohl. 
Taky jsem ráda za holky, které jsem na kurzu potkala a určitě vím, že jsem si našla super kamarádky. 

Zaujal vás kurz? Nebo jste dokonce už na nějakém byli? 


10 komentářů

 1. Jé kurz ti trošku závidím, ale já si ho jednou taky dopřeju. :-) Jinak líčení se ti moc povedlo, jsi šikovná!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já v to doufám, těším se na to! Super článek, jsem na tebe pyšná <3

   Vymazat
 2. Tyjo, článek mi přišel vhod, taky se v budoucnu na kurz chystám;) Ale trochu se bojím té zkoušky..;D

  OdpovědětVymazat
 3. Nad týmto kurzom som tiež uvažovala, no keďže je to v Prahe tak mi to nejak nevychádza. Ale o mesiac si idem rekvalifikačný kurz u nás v Bratislave, tak sa veľmi teším. A možno niekedy v budúcnosti sa dostanem aj na tento v MUIP :) Inak líčenie sa ti podarilo pekne a tie tmavé pery sa mi náhodou veľmi páčia, modelke pristanú ;)

  NITA

  OdpovědětVymazat
 4. Na kurzu jsem zatím nebyla, ale líbí se mi, že něco takového existuje a určitě bych se ráda přiučila spousty novým věcem, protože já jsem takový hodně začátečník :)

  OdpovědětVymazat
 5. Díky tobě jsem koukala na jejich stránky. Sama vím, že mě make-up baví, ale je toho opravdu dost co neumím a měla bych se to naučit. Pár roků bych ještě ráda počkala, každopádně vím, že bych do budoucna tento kurz chtěla absolvovat :)


  Maybelline Baby Skin

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, docela by mě zajímala cena všeho co jsi si k tomu kurzu musela koupit. Diky :) Kateryna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, stojí nějak okolo 7000 - 8000 teď přesně nevím, ale nad 8000 ne. Nic kupovat nemusíš, štětce i produkty na líčení ti půjčí institut:).

   Vymazat
 7. Ahoj, tak jsem se odhodlala přihlásit se na basic kurz přemýšlela jsem ještě nad školou Surface, protože tam se mi líbilo, že po základním kurzu dostaneš kurz svatebního líčení zdarma, ve výsledku mi však přišel lepší MUIP, snad jsem se rozhodla správně, no mám trochu strach ze zkoušek, chtěla bych se tomu věnovat profesionálně :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Na kurzu v Make-up institute jsem byla také. Všichni jsou tam milí, líbí se mi styl výuky a i chování po skončení kurzu. Já to dělala s tím, že bych se tím chtěla živit. Dělala sem více kurzů a po skončení mi dokonce sám MUIP pomohl s hledáním práce. Já tedy taky můžu jen a jen doporučit. Jinak moc hezky napsaný článek :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE