Nürnberg & Fürth


Hezký den, dneska mám pro vás připravený zas jednou "výletovací" článek. O víkendu jsme s přítelem jeli na výlet do Norimberku a vedlejšího Fürthu, takže mám pro vás spoustu fotek. Norimberk je krásné město, plné historických budov. Pokud vás ale baví hlavně nákupy, tak si myslím, že si zde přijdete také na své. My jsme v Norimberku spali v hotelu Metropol, který je hned u metra a taky je super levný, takže ho určitě můžu doporučit. Já jsem byla z pokoje nadšená. Byl velký, čistý a to i koupelna.


 


Jakmile jsme se ubytovali, šli jsme na obchůzku města. Jelikož byla sobota a v neděli mají obchody zavřeno, tak jsme se rozhodli, že si projdeme všechny obchody a když zbude čas, tak se půjdeme podívat na památky. Přítel je super trpělivý, takže chudinka se mnou prošel všechny obchody a dokonce jsem "odpadla" (došla mi trpělivost s narvanýma obchodama) dřív, jak jemu. Haha.

 


Nakonec jsme ale v obchodech tolik času nestrávili, protože mě to ani tolik nebavilo (až se divím :D). Musím říct, že mě dost zklamala ZARA, která vypadala jak nějaký blešák. Milion lidí a sice velmi laciné kousky, ale já ani neměla chuť se tím vším v těch davech lidí přehrabovat. Nakonec jsem si tedy koupila v drogerii hlavně korektor od Maybelline age rewind (můj milovaný) a balerínky, které uvidíte na fotce dole ve článku.

 


Po nákupech jsme tedy v klidu prošli památky a udělali si piknik. U hradeb jsme zatočili do nějaké "podivné ulice". Bylo mi zvláštní, proč na mě pár trošku lehčeji oblečených slečen křiklo, že se v té ulici nesmí fotit. Říkám si: jasněě, jasněě. No, pak mi to došlo, když jsem si všimla, že z každého baráku  a z každého okna je vykloněná nahá slečna :D. Prosím pěkně, takhle byla celá ulice. Bohužel, nebyly vykloněné jen přední části těla. 

 


Během dne jsme si koupili svačinu, sedli si na schody u takového náměstíčka a pozorovali lidi a odpočívali. Když jsme dosvačili, šli jsme si koupit kafe, chvíli se ohřáli (protože ten den dost fučelo) a pak si prošli zbytek památek.

 


 
Cestou jsem pak prošla ještě pár obchodů - jako třeba COS a koupili jsme si v obchodu ještě něco k večeři. Pak jsme si znovu sedli na chvíli na lavičku a jeli nazpátek do hotelu, kde jsme skoro ihned vytuhli.Další den jsme popojeli autem do  Fürthu. Předtím jsme přemýšleli o delfináriu, ale nakonec jsme se na to vykašlali.  Fürth je mimochodem taky moc pěkný, akorát mi přišel totál opuštěný, což bylo spíš ale tím, že byla neděle a dopoledne.


 

Zaujaly mě knížky, které si můžete zadarmo vzít a naopak - můžete sem dát i nějakou knížku, kterou už nechcete. Tohle stejné je vlastně i u nás v ČR.

 

 

Byla jsem strašně nadšená  z uliček, kde jsme objevili i super přezdobený baráček (viz fotka pod tímto textem). Ten byl úplně eňo ňůňo kýčovitý.

Na závěr mám pro vás úžasnou perličku. Aneb TOP líčení dle jednoho salonu ve  Fürthu :D. 


Slíbená fotka pořízených věcí. Jak říkám, vůbec jsem neměla náladu nakupovat a navíc mám vyhlídnuto hodně věcí tady u nás. 


Doufám, že se vám článek líbil. Máte nějaký tip na výlet, kam bych mohla jet s přítelem příště? Nějaké podobně vzdálené město? Uvítám jakékoliv tipy :). 

6 komentářů

 1. Teda, musel to byť skvelý výlet! Ja odporúčam navštíviť Mantovu. :-)
  Katharine-fashionisbeautiful

  OdpovědětVymazat
 2. Skvely fotky! :))♥ Vypada to, ze jste si vylet opravdu uzili!:)) Me se moc libily Drazdany:)
  CAPTURING MY LIFE blog

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkný výlet. :))) Je vidět, že jste si výlet užili :))

  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 4. perfektné fotky vážne, užívajte si leto! :)


  Izabell │my diary/klik/

  OdpovědětVymazat
 5. Jé, fakt Ti to moc sluší :) Pěkný botky z nákupů

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE