Portugalsko - LisabonOmlouvám se, že jsem dlouho na blog nic nepřidala, ale z Portugalska jsem se vrátila v úterý a pak jsem hned měla školu, takže jsem to dřív nestihla. Doufám, že vás cestovatelské články baví, pokud ne, tak se určitě můžete v tomto týdnu těšit na recenze a i líčení :). 

V Portugalsku jsem byla s přítelem od pátku do úterý a jeli jsme tam hlavně za kamarády, kteří jsou v Lisabonu na Erasmu. Jelikož jsme spali u nich v (krásném) bytě, tak jsme ubytování nemuseli řešit. Letěli jsme s TAP Portugal a let trval cca 3 hodiny. Na letišti nás vyzvednul kamarád autem, ale jezdí sem doopravdy hodně taxíků a i linka metra, takže pokud do Portugalska budete cestovat, tak se nemusíte bát. V pátek jsme se večer šli bavit do města a jelikož byl zrovna Halloween, tak ulice byly doopravdy plné lidé. Portugalci totiž netráví večery v barech, ale popíjí venku na ulici. Pro mě to bylo doopravdy překvapením, protože v ulicích byly davy lidí a bylo i těžké jen nějakou ulicí projít. Pokud však chcete zažít tu pravou atmosféru večerního Lisabonu, tak se večer někam takto vydejte, protože je to něco neskutečného  Bohužel fotky nemám, protože zrcadlovku jsem s sebou netáhla. Domů jsme dorazili okolo páté ráno a další den jsme se tedy rozhodli, že den strávíme spíš na pláži :D. 
  
 
  

 


Čivava Cuba a Libre patří kamarádům, u kterých jsme spali. Musím říct, že jsem se do nich zamilovala a havně Cubu bych si hned odvezla domů!:D. Jinak na pláži bylo náádherně, ale na koupání to už nebylo. Tedy aspoň pro mě, přítel a kamarád se koupat šli. Jinak všude bylo doopravdy hodně surfařů, protože jsou zde velké vlny. Na fotkách to není vidět, protože jsem moře fotila až při odlivu. Při zpáteční cestě jsme se zastavili u Cristo - Rei, nebo - li krále Ježíše. Jako má brazilské Rio - De- Janeiro svého Ježíše, tak má i Lisabon toho svého. U sochy je důležité hlavně její umístění. Není totiž přímo v Lisabonu, ale na druhé straně zálivu řeky Tejo. Ježíš pak má totiž rozevřenou náruč k celému městu. Z tohoto místa je také vidět most Most 25. dubna (25 de Abril Bridge), který je jedním ze symbolů města. Most se velmi podobá  světoznámému Golden Gate v Sand Franciscu. A to nejenom svým vzhledem a červenou barvou, ale i velikostí. Večer jsme pak vyrazili znovu do města, tentokrát  na oslavu narozenin kamaráda našich známých. V baru zpívala naživo vynikající zpěvačka, takže jsem byla opět nadšená.


 

Příští den jsme vyrazili konečně na památky. Prošli jsme snad celý Lisabon ( od staré po novou část a pak až k Belému). Odstín modrých dveří jsem neupravovala! 

 

Cestou k hradu nám kamarád (který nám celou dobu dělal průvodce) ukázal krásnou vyhlídku na celý Lisabon. 
 
 
 
 


 

 

 
 

Pokud jste v Portugalsku nezapomeňte ochutnat "paštel" (snad to "čtu" dobře :D). Je to lahoda! My jsme také měli štěstí, protože první neděli v měsíci jsou všechna muzea atd. zadarmo, takže jsme se šli podívat například do muzea módy a designu či do Belému zcela zdarma.
 

 
 
 
 

 

V pondělí jsme s přítelem vyrazili do nákupního centra Vasco de Gama (nikde jsem neobjevila ani jednu drogérii!! :D) a pak jsme šli k Oceanáriu a podívat se na dlouhý most Vasco de Gama, který měří skoro 13 km (s nájezdy 17 km). 

 

 


Odpoledne jsme pak již s kamarády vyrazili do blízkého města Sintra. Jsou zde zámky, romantické hrady a jiné zajímavé objekty, které si tu postavila portugalská šlechta většinou v průběhu 18. století. Naleznete zde ale i mnoho parků atd. Večer jsme zajeli do největšího nákupního centra Colombo, které je prostě obrovské. Najdete zde i Primark (moje zkáza), takže jsem si koupila kabelku, legíny, tričko a kosmetickou taštičku. Primark tady se mi líbil tisíckrát víc jak v Londýně. Byl přehledný a nebylo zde tolik lidí. Pak jsme byli již úplně mrtví, takže jsme jeli domů. Další den jsme pak v poledne jeli na letiště a ve 12 jsme odlétali zpět do ČR.

 

 


 

 
 
 
 
 

 
 

 Doufám, že se vám článek líbil, snažila jsem se fotky hodně protřídit, tak snad jsem vybrala ty pravé :). Zatím se mějte krásně!15 komentářů

 1. Jéé, krásné fotky a čivavy jsou roztomilý :) Musel to být parádní výlet
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásné fotky! V Portugalsku jsem ještě nebyla, ale mám tam taky kamarádku na Erasmu, ale v Bragance a asi jí taky brzy navštívím :) www.beautypusinka.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Tam musí být nádherně! Krásné fotky:)

  OdpovědětVymazat
 4. Máš naprosto nádherné fotky! Z té pláže jsem úplně unešená. Jinak cestovatelský příspěvky jsou moje nejoblíbenější, hlavně i proto, že sama mám cestovatelský blog, tak se ráda inspiruji. V Portugalsku jsem ještě nebyla, ale z fotek vypadá opravdu krásně, jednou se tam musím taky určitě vydat :)

  Travel notes

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný clanek a fotky, mam chuť si hned koupit letenky...

  OdpovědětVymazat
 6. To su krásne fotky..:) Hned by som išla..:)

  OdpovědětVymazat
 7. jééé tam muselo být krásně :) ani bych nevěřila, že Lisabon bude tak krásné město :))
  a pobavily mě jména pejsků :D

  OdpovědětVymazat
 8. Jen co vidím ty pláže, tu přenádhernou přírodu a hlavně tu božskou architekturu (!!!), cítím se jak v ráji. :-D
  Tyhle jižanské státy a města mě vždycky přitahovaly a vždycky přitahovat budou, zbožňuju, jak se ti lidé umí bavit, jak se dávají do řeči s cizími a právě taky to, že posedávají venku a pijí pospolu místo toho, aby seděli někde po barech nebo doma.

  OdpovědětVymazat
 9. Nádherné fotky! :)))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 10. Architektura je uzasna.. krasne fotky a havo v cervenej bunde super :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherné fotky :-))) cestovatelské články mám ráda, ale tutorialy miluji ! :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Dokonalosť. Verím, že sa tam raz pôjdem pozrieť ♥

  *GIVEAWAY*

  OdpovědětVymazat
 13. V Portugalsku jsem byla 2x, jednou na jihu a pak jsem žila půl roku právě v Lisabonu.. A prostě to tam MILUJU!! Nejradši bych se tam odstěhovala :)

  OdpovědětVymazat
 14. Nádhera, díky za tak krásný fotky. Já v Portugalsku nebyla, takže jsem ráda, že mám aspoň menší představu co čekat. A ta lanovka přes moře je luxusní!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE