Návod na líčení - elegantní s výraznými rty


Jsem tu zpátky s líčícím tutoriálem, tentokrát s takovým elegantnějším, kterému dominují červené rty. Tak se dáme do toho :-)

1) Obličej si znovu připravíme na líčení. Na dočistění jsem použila micerální vodu od Biodermy, dále olejíček Bi- Oil a po zaschnutí krém Oilatum. Však to znáte. V tomto líčení mají dominovat červené rty a černé linky na očích, proto tentokrát chceme doopravdy dokonalou pleť. Nakonec  tedy naneseme na tvář bázi pod makeup - já použila bázi od Dermacolu. Báze napomůže makeupu vydržet déle na pokožce a zabrání mu zalézat do pórů, vrásek či zvýrazňovat suchá místa. Bázi jsem nanesla prsty. Nebojte se ani makeup nanášet prsty, pokud je Vám to nejpříjemnější. Jen se ujistěte, že máte ruce čisté, nechcete si přeci na tvář zbytečně nanést bakterie.


 2) Dále jsem na pleť nanesla BB krém Skin79 The oriental gold a jelikož jsem teď opálenější, smíchala jsem ho s makeupem Wake me up od Rimmelu (odstín 103 True ivory). Makeup jsem nanesla kabuki štětcem Everyday minerals, který ho krásně zapracuje do pokožky.


3) Jako podklad pod stín (aby dlouho vydržel a nesléval se do jedné linky) sem použila bází pod oční stíny od Essence. Dále jsem na oči  nanesla perleťový stín s jemným shimmerem. Já jsem použila znovu jako základ Essence mono stín (odstín 58, Capuccino, please!), ale použijte jakýkoliv, který máte po ruce. Jako štětec jsem použila znovu ten největší ze sady štětců na oči od Ecotools.


4) Do ohybu oka  a vnějšího koutku horního víčka jsem pomocí blendícího štětce ze sady štětců na oči Ecotools, nanesla matný hnědý stín z paletky Udressed MUA (je to 5. stín v horní řadě). Jelikož chceme, aby stín nebyl nijak moc nápadný a působil přirozeně, nepoužijeme stín se shimmerem. Stíny se přeci nikdy nelesknou. Když otevřeme oči, stín v tomto líčení nemá být skoro vidět, má působit přirozeně.
Dále jsem na dolní linku nanesla bílou tužku od Alverde, na kterou jsem znovu nanesla stín od Essence. Díky tomu se barva stínu zintenzivnila. Matný hnědý stín jsem pak nanesla jen lehce ke kraji (tedy směr vnější koutek oka) dolní linky.

 


5) Tak a jdeme na linky. Pokud Vám linky nejdou, nejste si v nich jistí, namalujte si nejprve obrys linky jakýmkoliv fixem na oční linky. Já jsem použila fix od Maybelline Master precise liquid eyeliner (black).
Linky jsem poté vyplnila gelovými linkami od Loreal gel intenza (pure black). Znovu jsme použila štěteček, který byl v balení s linkami. Jelikož se mi tyto linky lehounce obtiskávají, nanesla jsem přes ně ještě tekuté linky od Rimmel Exaggerate (black).
Možná se ptáte, proč jsem prostě jen nenanesla ty linky od Rimmel. Mně se ale lépe líčí s těmi od Lorealu a ty od Rimmelu aplikuji jen na místo, kde se mi víčko (když ho otevřu) dotýká s kůží a tak se mi linky obtiskávají.
Následně jsem na spodní linku (jen ke kraji, směr vnější koutek oka) namalovala lehce hnědou tužkou od Essence linku a tu jsem následně rozmazala tužkou s houbičkovým aplikátorem od KIKO. Tato tužka také lehce hnědě barví, takže výsledný efekt působí pak skvěle kouřově.

     
  
7) Jelikož jsem šla spát až v půl třetí ráno, mám tentokrát větší kruhy pod očima. Proto si na kruhy (plus do oblasti v okolí nosu a na bradu) aplikuji korektor Max factor Panstik. Rozetřela jsem ho pomocí štětce Petra Lovely Hair.

 

8) Vidíte, že kruhy jsou stále vidět a celkově tvář působí unaveným dojmem. Proto jsme lehce nanesla na čelo, nos, bradu a hlavně pod oči rozjasňující korektor od Astoru. Ten jsem znovu rozetřela štětcem Petra Lovely Hair. Dále jsem celý obličej vykonturovala pomocí bronzeru od Essence. Na konturování vždy používejte matný stín. Jak jsem již zmiňovala, stíny se netřpytí a chceme, aby okolí nabylo dojmem, že tvář máme takhle krásně vykonturovanou samu od sebe, no ne? :D Místa pod očima a bradu jsem si nakonec lehce přepudrovala pudrem od Rimmelu stay matte (01). Na vykonturování jsem použila zkosený štětec od Essence, na přepudrování štětec od KIKO.
Mimochodem, vidíte ten rozdíl po nanesení Astoru a vykonturování? Jak se obličej probudil?

 

9) A jdeme na obočí. Konec obočí jsem si domalovala tužkou od Essence na obočí (04 blonde) a celé jsem ho pak dobarvila světlejším stínem ( v balení je stín a tmavý vosk, já použila jen stín) ze sady na obočí od ELFu (medium). Na to jsem použila zkosený štěteček od Essence. Dále jsem těsně pod obočí nanesla bílou tužku, abych ho hezky zvýraznila. Pokud se Vám nedaří hezky vytvarovat obočí a nebo Vám někde ujede ruka, nevadí, vezměte si jakýkoliv malý štěteček a okolí obočí začistěte korektorem. Obočí pak působí mnohem lépe. Kamarádka mi také minule říkala, že si obočí udělala moc výrazné. Já to vždy řeším tak, že si obočí lehce přepudruju bílým pudrem :-)

 

10) No a jsme skoro u konce! Na oči naneseme řasenku- já jsem použila Maybelline turbo boost volume express a v další vrstvě Maybelline the colossal volume express. Na levé fotce můžete vidět výsledný efekt při aplikaci Maybelline turbo boost, na pravé fotce mám již nanesené obě dvě řasenky. Přiznám se, že se mi ke konci řasy lehce slepily a já již nestíhala, ale pokud se Vám toto stane, nezoufejte. Vemte si cokoliv, co má nějakou špičku (já používám špendlík,ale prosím nechci Vás navádět na to, abyste ho používali také! Nevypíchněte si oko!:-D) a řasy si oddělte.
Na tváře aplikujeme tvářenku, já jsem nanesla tvářenku od Gabriella salvete (odstín duo 02). Jako štětec jsem použila zkosený štětec na tvářenku z DM drogerie.

 

11)  Nad tvářenku, do vnitřních koutků očí a pod obočí jsem nakonec nanesla rozjasňovač. Já jsem použila takový jen lehce lesknoucí se stín z NYX paletky, ale můžete použít cokoliv, co Váš obličej rozjasní. Vyhněte se jen stínům s třpytkami, použijte stín jen s lehký shimmerem. Zkuste na sebe někdy posvítit a uvidíte, že po použití třpytkatého stínu obličej vypadá jak disko koule a ne tak hezky přirozeně, odpočatě.
Rty obtáhneme bílou tužkou, kterou následně rozmažeme. Tím navodíme efekt velkých rtů.

  
12) Tak a naneseme červenou rtěnku - já použila rtěnku od MAC (all out gorgeous, mineralize rich)- a můžeme vyrazit ven!


 

 


Fotky nejsou upravované, některé jsem nahrávala přes imageshack, některé přes blogger, tudíž každý server nahraje fotku trochu jinak a výsledek pak může působit různě :-).

Použité produkty:

Abych všechny produkty nemusela zvlášť fotit, vždy (pokud mi to dostupnost produktu dovolí) dám Vám za každý produkt (nebo se pokusím dát) nějaký odkaz, kde lze například produkt sehnat nebo odkaz na to, jak produkt vypadá. Nezaručuji, že zrovna tam je produkt nejlevnější. Je to jen názorná ukázka, jak produkty vypadají. Neručím ani za důvěryhodnost obchodu. Je to prostě jen odkaz s názornou ukázkou. Nic víc :-). 
Já jsme povětšinou produkty pořídila v nějaké drogerii. Ceny za produkty jsou orientační a udávám je dle toho, za jakou částku jsem já daný produkt koupila.
Postupem času se na všechny produkty objeví i recenze, takže fotky samotných produktů určitě na blogu naleznete.
Kdybych na cokoliv zapomněla, prosím napište. Vše doplním. U některých produktů není odkaz, jak produkty vypadají. Buď jsem ho nenašla, nebo počítám s tím, že víte oč běží (jako u mono stínů Essence).

Štětce:

Everyday minerals flat top štětec-  e- shopy, cena okolo 400, zde
Sada štětců na oči Ecotools - k sehnání na internetu, já jsem je koupila přes VV, cena nějak okolo 200,- zde
Štětec Petra Lovely Hair - sehnání v e - shopu lovelyhair.cz , cena lehce nad 200,- zde
Zkosený štětec na tvářenku či bronzer Essence - k sehnání v drogeriích DM či Rossemann, cena okolo 70,-, zde 2. štětec
Zkosený štěteček na linky Essence - viz výše, cena okolo 40,- zde 5. štětec
Štěteček na gelové linky Loreal- u balení s linkami, cena linek i štětečku okolo 250,-zde
štětec na pudr KIKO (Colours In The World Face Brush) - dárek, zahraničí, e - shop KIKO, zde
štětec na tvářenku DM- drogerie, okolo 150,-

Kosmetika

Příprava pleti:
Bioderma micerální voda - k dostání např. v lékárnách, cena okolo 300,- (za 250 kml), doporučuji ale podívat se na krasa.cz, přítel ji tam kupoval ségře za 200,-. zde
Bi-Oil olejíček - k dostání v DM či Rossemannu, nebo v lékarně, cena okolo 299,-zde
Krém Oilatum - lékárna, okolo 130,- zde
Báze pod makeup Dermacol- DM, Rossemann, okolo 250,- zde

Makeup
Wake mi up Rimmel- odstín 103, DM či Rossemann, okolo 200,- zde
Skin79 The oriental gold bb cream- jen přes e- shop, okolo 500,- zde
Korektor Max Factor Panstik- odstín True beige, DM, Rossemann, okolo 250,  zde
rozjasňující korektor Astor - ten nejsvětlejší odstín (ivory? bohužel s mi nápis na peru smazal), cena okolo 200,- zde
Bronzer Essence- odstín 02, DM, Rossemann, okolo 100,-,  zde
Rimmel stay matte pudr- odstín 01, DM, Rossemann, okolo 100,- zde
minerální tvářenka s vitamíny Gabriela Salvette- odstín duo 02, drogerie, okolo 150, zde
stín na rozjasnění paletka NYX- dárek

Oči:
Essence báze pod oční stíny- drogerie, okolo 60,- ??? již nevím
Essence mono stín Capuccino, please!, Dance all night, Celebstyle- Rossmann, DM, 39,-
Paletka MUA undressed- přes e - shopy, cena do 200,- ,  zde
Bílá tužka Alverde- cena do 50,-, DM
Sada na obočí ELF- medium, Elf e- shop, okolo 100,-, zde
tužka na obočí Essence- 04 blonde, drogerie, 39,-
Gel Alverde na obočí bezbarvý- DM, okolo 100,-
Gelové linky Loreal Gel intenza - odstín pure black, DM, Rossemann, okolo 250,- viz štěteček na gelové linky
Maybelline master precise liquid eyeliner- black, drogerie, okolo 130,- zde
Rimmel exaggerate linky- black, drogerie, okolo 150,-
Maybelline turbo boost volume express řasenka- DM, Rossemann, okolo 100,- zde
Maybelline the colossal volume express- drogerie, okolo 200, zde
hnědá tužka od Essence (vysouvací) - drogerie, 39,-
KIKO stín v tužce s houbičkovým aplikátorem (Eyetech Look Eyeshadow) - odstín 103, v zahraničí, e - shop KIKO kosmetiky, zde

Rty:
rtěnka MAC all out gorgeous- mineralize rich, obchod MAC, dárek

Tipy:
- Bioderma je často v lékárnách v akci 1+1 zdarma, nebo si ji kupte na krasa. cz, je tam o 100,- levnější
- bázi od Dermacol si kupuju vždy ve slevě v Rossemannovi, většinou má různé akce na značky - 25%, to stejné i u jiných značek - Rimmel, Maxfactor.. (Rossmann má vždy týden slev, kdy si vybere jednu značku, na kterou dá povětšinou - 25%, tak sledujte letáček :-))
- u ElFu je skoro ob měsíc poštovné zdarma na nákup nad 400,- , takže pokud chcete nakoupit více věcí, počkejte si
- kosmetika KIKO má teď na stránkách velké slevy, určitě koukněte -

38 komentářů

 1. je to fakt krásne určite vyskúšam :)))

  http://styleofsistersblog.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné líčení. Hrozně ti sluší výrazná rtěnka a celkově se mi líčení od tebe zatím vždy líbilo :) Škoda, že já se asi výrazné rtěnky nosit nenaučím :D Je vidět, že si na článcích dáváš hodně záležet. Vše je vždy hezky popsáno a vysvětleno..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! I já si dříve myslela, že mi výrazné rtěnky nesluší a styděla se je nosit. Je to ale hrozně moc o zvyku.. zkus se začít nosit doma a až si na ně zvykneš, tak vyjdi ven :D.

   Vymazat
 3. vypada to super, ale to mnozstviproduktu co jsi pouzila.. tyvado, to vsechno ani nevlastnim! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D určitě vymyslím i nějaké líčení, kde použiju minimum, slibuju! :-D

   Vymazat
 4. Moc se Ti to povedlo! skvělý návod! Jsi opravdu moc hezká!:)

  OdpovědětVymazat
 5. tak tohle je dokonalý, sledovat ty změny!! to nemá chybu, úžasnej článek a ty jsi překrásná <3

  Zúčastni se u mě na blogu giveaway :) !

  OdpovědětVymazat
 6. Zírám na všechny fotky s otevřenou pusou. Už dlouho sháním takové pihy, jako máš Ty, ale nikde je nemají ;-). Ale vážně - jsi prostě překrásná a dokonalý make-up máš v malíčku; perfektní inspirace!
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! Vidíš a já ty pihy dříve nesnášela :-)

   Vymazat
 7. wow,great job! awesome make-up tutorial!

  http://glamourgirl-bg.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 8. woow, skutočne pekná práca + máš veľmi pekné oči :)

  http://l0veyourselffirst.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 9. Wooww!! Amazing make-up tutorial :) You have talent!!

  I follow you beautiful blog. I hope you will follow me back and I will wait for you in my blog www.gabusiek.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 10. Kačko, máš krásné tutoriály a úžasné fotky:)
  Rozhodla jsem se Tě proto tagnout v Liebster Award tagu pro menší blogy, najdeš ho zde - http://kissabee.blogspot.cz/2013/09/liebster-award-tag.html - budu ráda, když otázky zodpovíš a v tagu budeš pokračovat:)

  Míša

  OdpovědětVymazat
 11. tak to je náádhera♥ krásně maluješ a ještě k Tomu jsi neuvěřitelná kočka! :))

  OdpovědětVymazat
 12. na zaciatku sa mi zdala linka pre tvoje ocka hruba, ale ako som postupne isla dole a videla vysledok, tak sa mi to velmi paci..aj ked sa mi strasne pacis aj nenalicena..dokonca v niecom aj viac ako nalicena.. vyzeras tak jemnejsie..ale tak ci tak si krasna a pekne sa vies nalicit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. horní linku nosím stále a připadám si bez ní už tak nějak zvláštně..ale děkuju moc, jsi zlatá

   Vymazat
 13. je to nádherné :) jsi úplně jako youtuberky, které jsi zmiňovala v jednom z tvých článků ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE