Turkey 2 - Side

Čtvrtý den naší dovolené jsme vyrazili do nedalekého města Side, ve kterém se nachází velké množství památek antického původu. Oblast, ve které Side leží, je pojmenována jako Turecká riviéra.

Historie Side se datuje již od 7. století př.n.l a město bylo známé hlavně pro obchod s otroky. Prý se dokonce ve městě scházel Marcus Antonius s Kleopatrou.
Z našeho hotelu jsme se do Side dostali domluší (malý autobus) a musím říct, že jsem se nikdy v životě tolik nebála v autě jako tady. Celou cestu jsem přemýšlela, jaké jsou vlastně v Turecko pravidla jízdy a poté, co jsme jeli v protisměru a proti nám jel velký autobus (přičemž náš řidič mu nemínil uhnout a minuli jsme se jen tak tak) jsem usoudila, že pravidla si určují snad řidiči samotní. 

Čekání v Lobby baru na dolmuši. 


Rozvaliny v Side


Plánek města Side


Zde se prodávali otroci:


Přístaviště:


Doopravdy jsem se snažila dát všechny fotky na stejnou velikost.. No, tak nějak jsem se pak ale asi postopadesátém pokusu na to vyprdla, tak snad mi to odpustíte.
Jinak doufám, že jsem Vás nezahltila fotkami. Příště už bude poslední část fotek, a to z pláže a z výletu na místní bazar.

4 komentáře

 1. Krásný fotky :)

  Zvu tě na svou první Giveaway ! :)
  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Yoko Nguyen: Děkuju! No mohly by být kvalitnější, ale s tím zatím nic moc neudělám :-)

  Gabulka: Děkuji:-). Na giveaway se ráda podívám!

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé, v Side jsem byla taky, je to tam moc hezký! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE