Návod na líčení- světlá fialková

Mám tu pro Vás první návod na líčení, tak doufám, že se bude líbit a hlavně, že vše popíšu dost srozumitelně :-).  Pokud si pamatujete na post o New in, ukazovala jsem tam nové sáčko, které jsem si koupila. A právě toto líčení je k tomuto saku, které má jemně fialovou podšívku.
Pod celým líčícím článek najdete souhrn použitých produktů a jejich přibližné ceny :-).
Jinak na všechny produkty určitě časem udělám samostatné recenze, pokud byste ale chtěli recenzi na nějaký produkt přednostně, nebojte se napsat do komentářů.
Před líčením jsem se sprchovala, proto doufám, že Vám nebude vadit ručník, co mám na hlavě.

1) 
Obličej jsem si omyla vodou a následně očistila micelární vodou od Biodermy. Dále jsem aplikovala olejíček Bi- Oil a po jeho vstřebání jsem si namazala obličej krémem Oilatum. Nezapomínejte si mazat i krk, i ten potřebuje nějakou péči :-).  Po namazání jsem na obličej použila bázi pod make-up od Dermacol. 
Díky bázi make-up vydrží déle a také Vám nezaleze do pórů. Já ji aplikuji hlavně kvůli suché pleti, protože mám často na nose šupinky, které make-up zvýrazňuje. Díky bázi šupinky ale nejsou vidět. Jinak u pusy jsem se spálila o čaj, takže to prosím omluvte :D.
zi jsem chvíli nechala vstřebat a následně jsem si zkoseným štětcem z Plumfooleryshopu rozetřela po celém obličeji make-up Wake mi up (odstín 103 true ivory) od Rimmelu, který jsem smíchala dohromady s make-upem Affinitone mineral (odstín 040 fawn) od Maybelline. Make-upy jsem smíchala tak, abych se pokud možno co nejvíce strefila do odstínu mojí pleti.

    

2)
Na oči jsem nanesla bázi pod oční stíny. Báze pomůže stínům zvýraznit jejich barvu a navíc stíny na oku vydrží déle a neslijí se do čárky. Já jsem použila bázi od Avonu (odstín light beige). Dále jsem přes celé víčko nanesla mono stín Capuccino, please! (58) od Essence. Stín jsem nanesla největším štětcem se sady od Ecotools.
  

3)
Následně jsem malým plochým štětcem od Ecotools nanesla ke vnějšímu koutku oka matný růžový stín z paletky NYX, ten jsem dále rozblendila i do ohybu oka.  Pro zvýraznění oči jsem pak jen lehce ještě k vnějšímu koutku víčka nanesla hnědofialový tmavý stín z paletky NYX. Myslím, že nemá cenu fotit, jaký stín jsem použila přesně. Prostě použijte jakýkoliv matný růžový stín a jakýkoliv tmavší hnědý, fialový či hnědofialový stín :-).


4)
Na spodní linku jsem nanesla bílou tužku od Alverde, abych zvýraznila tu fialkovou, která má hrát v tomto líčení hlavní roli :-). Pokud nemáte doma moc pigmentované stíny, nejprve na část oka, kam stíny budete aplikovat, naneste bílou tužku a tu rozetřete. Vznikne Vám tak skvělý podklad pro stín, který díky bílé barvě bude výraznější.
Tu stejnou fialkovou jsem nanesla i do středu horního víčka. Stíny jsem nanesla znovu plochým štětečkem od Ecotools. Abych nezapomněla říct, ten hlavní fialkový stín je z paletky od HM. Bohužel foťák vždy sežere trochu barvy, ale ten fialkový stín je více výrazný.


5)
Po nanesení stínů jsem na kruhy pod očima, zarudnutí okolo nosu a bradu použila korektor - Panstik (odstín True beige 12) od Max factor. Korektor jsem rozetřela kabuki štětcem Petra Lovely Hair. Pokud trpíte na velké, výrazné kruhy nezapomeňte si korektorem přetřít i vnitřní koutek u oka, protože i tam je vždy barva lehce do fialova a oko tak vypadá unaveněji.


6)
 Následně jsem pomocí bronzeru vykonturovala obličej. Použila jsem ho tedy na  zvýraznění lícních kostí, do krajů čela, lehce po stranách nosu a na konec nosu (tak abych ho opticky zkrátila). Pozor, pokud konturujete používejte vždy matný bronzer. Stíny na obličeji jsou matné, nikdy se Vám netřpytí a pokud chcete být co nejvíce přirozené, použijte spíše matnou variantu. Já jsem na tvář nanesla bronzer od Essence (odstín love to be matt, 02).
Pro lepší představu konturování jsem místa zvýraznila a poté je rozblendila obyčejným zkoseným štětcem na tvářenku a bronzer od Essence.
Po vykonturování obličeje jsem si zapudrovala pudrem od Rimmel Stay matte (01) pleť pod očima (tedy zamalované kruhy) a bradu, která se mi často leskne. Použila jsem štětec z Plumfooleryshopu.


  

7)
Nakonec jsem na tváře nanesla růžový mono stín od Essence ( celebstyle 15).  Stín jsem nanesla pomocí štětce z Ebay. Nebojte se si s líčením hrát. Pokud nemáte potřebný odstín tvářenky, použijte stíny. Já jsem potřebovala jemný růžový stín s lehkým nádechem do fialkova a to tento stín od Essence splňoval.
Dále jsem obočí zvýraznila pomocí paletky od ELFu (Brow kit, medium), zkoseným štětcem na linky od Essence a zafixovala ho bezbarvým gelem od Alverde. Následně jsem pod obočí a do vnitřního koutku oka nanesla stín od Essence, dance all night (02). Ten stejný stín jsem nanesla i lehce lehce nad rty, abych je opticky zvětšila a nad tvářenku, abych celý look rozjasnila a aby působil hezky svěže. 
Dále jsem pod řasy a jen lehce nad řasy nanesla gelovou linku od Loreal Gel intenza (01 pure black). Linku jsem nanesla štětečkem, který byl u linek v balení. Řasy jsem zvýraznila řasenkou od Maybelline turbo boost  volume express a řasenkou Dermacol Volume mania mascara absolute black. Často používám dvě řasenky, protože se mi pak výsledný efekt líbí mnohem víc.
Pokud nanášíte dvě řasenky najednou, počkejte chvilinku než první řasenka lehce uschne. Řasy pak budete mít delší a nebudou tolik vypadat jak muší nožky.
A úplně na konec jsem na rty nanesla Maybelline color whisper odstín 210, Oh la lilac. Pokud se Vám barva na puse nezdá moc výrazná, použijte znovu trik s bílou tužkou. Pusu orámujte a následně lehce rozmažte (nechcete mít okolo pusy bílou čáru). Rty se tak znovu opticky zvětší a barva bude působit výrazněji (a navíc rty plněji). Omlouvám se, ale ta fialková je doopravdy ve skutečnosti výraznější.. co nadělám :-)
  

9)
A je hotovo! Jinak nejsem nahá, mám přes sebe ručník .. kdybych někoho pohoršovala.

   

  Použité produkty:

Abych všechny produkty nemusela zvlášť fotit, vždy (pokud mi to dostupnost produktu dovolí) dám Vám za každý produkt (nebo se pokusím dát) nějaký odkaz, kde lze například produkt sehnat nebo odkaz na to, jak produkt vypadá. Nezaručuji, že zrovna tam je produkt nejlevnější. Je to jen názorná ukázka, jak produkty vypadají. Neručím ani za důvěryhodnost obchodu. Je to prostě jen odkaz s názornou ukázkou. Nic víc :-). 
Já jsme povětšinou produkty pořídila v nějaké drogerii. Ceny za produkty jsou orientační a udávám je dle toho, za jakou částku jsem já daný produkt koupila.
Postupem času se na všechny produkty objeví i recenze, takže fotky samotných produktů určitě na blogu naleznete.
Kdybych na cokoliv zapomněla, prosím napiště. Vše doplním. U některých produktů není odkaz, jak vypadají. Buď jsem ho nenašla, nebo počítám s tím, že víte oč běží (jako u mono stínů Essence).

Štětce:

Sada štětců na oči Ecotools - k sehnání na internetu, já jsem je koupila přes VV, cena nějak okolo 200,- zde
Štětec Petra Lovely Hair - sehnání v e - shopu lovelyhair.cz , cena lehce nad 200,- zde
Zkosený štětec na makeup- k sehnání v e - ehopu http://plumfooleryshop.cz , cena okolo 200,- bohužel v e- shopu již nejsou
Štětec Ebay - dárek
Zkosený štětec na tvářenku či bronzer Essence - k sehnání v drogeriích DM či Rossemann, cena okolo 70,-, zde 2. štětec
Zkosený štěteček na linky Essence - viz výše, cena okolo 40,- zde 5. štětec
Štěteček na gelové linky Loreal- u balení s linkami, cena linek i štětečku okolo 250,-zde

Kosmetika:

Příprava pleti:
Bioderma micerální voda - k dostání např. v lékárnách, cena okolo 300,- (za 250 kml), doporučuji ale podívat se na krasa.cz, přítel ji tam kupoval ségře za 200,-. zde
Bi-Oil olejíček - k dostání v DM či Rossemannu, nebo v lékarně, cena okolo 299,-zde
Krém Oilatum - lékárna, okolo 130,- zde
Báze pod makeup Dermacol- DM, Rossemann, okolo 250,- zde

Makeup
Wake mi up Rimmel- odstín 103, DM či Rossemann, okolo 200,- zde
Affinitone mineral Maybelline-odstín 040 fawn- dárek, zde
Korektor Max Factor Panstik- odstín True beige, DM, Rossemann, okolo 250,  zde
Bronzer Essence- odstín 02, DM, Rossemann, okolo 100,-,  zde
Rimmel stay matte pudr- odstín 01, DM, Rossemann, okolo 100,- zde

Oči:
Avon báze pod oční stíny- Avon, okolo 100,-
Essence mono stín Capuccino, please!, Dance all night, Celebstyle- Rossmann, DM, 39,-
Paletka NYX- dárek
Bílá tužka Alverde- cena do 50,-, DM
Paletka HM- dárek
Sada na obočí ELF- medium, Elf e- shop, okolo 100,-, zde
Gel Alverde na obočí bezbarvý- DM, okolo 100,-
Gelové linky Loreal Gel intenza - odstín pure black, DM, Rossemann, okolo 250,- viz štěteček na gelové linky
Maybelline turbo boost volume express řasenka- DM, Rossemann, okolo 100,- zde
Dermacol volume mania - drogerie (už se mi nechce psát pořád DM, Rossemann :D) , okolo 200,- zde

Rty:
Maybelline Color Whisper - 210, drogerie, okolo 100,- zde

Tipy:
- Bioderma je často v lékárnách v akci 1+1 zdarma, nebo si ji kupte na krasa. cz, je tam o 100,- levnější
- bázi od Dermacol si kupuju vždy ve slevě v Rossemannovi, většinou má různé akce na značky - 25%, to stejné i u jiných značek - Rimmel, Maxfactor.. (Rossmann má vždy týden slev, kdy si vybere jednu značku, na kterou dá povětšinou - 25%, tak sledujte letáček :-))
- Avon báze je také často ve slevě za 70,-, pokud si koupíte ještě jeden produkt (někdy se to vyplatí, někdy ne)
- u ElFu je skoro ob měsíc poštovné zdarma na nákup nad 400,- , takže pokud chcete nakoupit více věcí, počkejte si
- Maybelline color whisper si vždy kupuju v DMku za 99,- (mají tam tuto stálou cenu), nebo si počkám na akci v Rossemannu 1+1 zdarma


26 komentářů

 1. Krásné líčení! Moc pěkně zpracované a hlavně ti to strašně sekne! :)

  OdpovědětVymazat
 2. bože, ty si tak krásna! super líčenie, vidno že sa v tom vyznáš :)) dávam follow!
  BeeKey

  OdpovědětVymazat
 3. Holly: Děkuju moc, snažila jsem se, aby to bylo přehledné :-)

  Bee Key: Jee děkuji ♥, udělala si mi radost:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Hezký a srozumitelný návod na líčení. Líčení ti moc sluší. A taky se mi moc líbí tvoje vlasy :)

  OdpovědětVymazat
 5. TheMonisa: teď mě pěkně štvou, ale děkuji moc!

  OdpovědětVymazat
 6. Je to skvelé :) určite vyskúšam niektoré tipy, ktoré si dala :))

  http://styleofsistersblog.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 7. Páni, moc krásné líčení. Moc se mi líbí tvoje pihy. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc krásné! Sluší ti to, vypadáš jako panenka a je neskutečné vidět co udělá make-up :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Lubka: Děkuju moc! to jsem moc ráda :-)

  Blanka: Děkuju :-)

  Petra: Jsi zlatá. Proto dávám fotky i bez makeupu (děs :D) , aby to bylo vidět. Děkuju moc!

  OdpovědětVymazat
 10. Až dnes jsem našla tvůj blog. Dobrá práce. Mimochodem musím i jako holka říct, že jsi opravdu kočka. Netuším, zdali děláš modeling. Každopádně takový typ holek jako jsi ty by byl konečně příjemným zpestřením mezi nezdravě vychrtlými "pseudoženami" s vystouplými lícními kostmi (sakra, jak toto někdo může považovat za atribut krásy) a těmi umělými (protože mít rty jako kačer je opravdu sexy).

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní: Děkuju moc, udělala si mi strašnou radost a děkuju za krásný komentář ♥! Modeling nedělám, nemám na to postavu (to jak proporčně, tak výškově) a popravdě ani sebevědomí.

  Nikola: Děkuji moc!

  OdpovědětVymazat
 12. Jsi nádherná. Nenalíčená, nalíčená.. je to úplně jedno :) Já dávám přednost černé, ale tohle vypadá moc zajímavě :)

  OdpovědětVymazat
 13. your skin is amazing!! thanks for the makeup tips!

  http://oyouclassy.com

  OdpovědětVymazat
 14. Když jsem viděla ty čáry ala konturování, tak jsem se mirně zhrozila, ale výsledek je super. Opravdu se ti to moc povedlo! :))

  Jane´s colours

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen pro ty, co nikdy nekonturovali :D ve skutečnosti si samozřejmě takhle čáry na tváři nedělám :D. A děkuju!

   Vymazat
 15. To je nádherné líčení, moc ti sluší;)

  OdpovědětVymazat
 16. This is really interesting, You're a very skilled blogger.
  I've joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post.
  Also, I've shared your site in my social networks!

  Look at my homepage Kit

  OdpovědětVymazat
 17. I don't even understand how I finished up right here, but I believed
  this post was once great. I don't recognize who you might be however certainly you're
  going to a well-known blogger in case you aren't already.
  Cheers!

  my web page: Kit

  OdpovědětVymazat
 18. Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you
  ever been blogging for? you make running a blog glance easy.
  The overall glance of your web site is fantastic, let alone the content material!


  Also visit my web site :: Kit

  OdpovědětVymazat
 19. Remarkable! Its in fact awesome piece of writing, I have got much
  clear idea about from this post.

  Feel free to visit my page: Kit

  OdpovědětVymazat
 20. Amazing blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
  I'm planning to start my own website soon but I'm a little lost
  on everything. Would you suggest starting with a free platform like Wordpress or
  go for a paid option? There are so many choices
  out there that I'm totally overwhelmed .. Any suggestions?
  Bless you!

  Here is my web blog: Kit

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše milé, ale i kritické komentáře! Vše si beru k srdci a snažím se neustále zlepšovat:)!

ADD THE FACEBOOK WIDGET CODE HERE